Z czego znana jest Florencja, stolica Toskanii? To jedno z najpiekniejscych, choć może trochę mniej znanych wloskich miast. Warto je jednak odwiedzić ponieważ znajduje się tutaj wiele zabytków i miejsc wartych uwagi. Florencja to miasto-raj dla wszystkich miłośników architektury i renesansowego budownictwa, wiele budynków utrzymano właśnie w takim stylu bo przecież właśnie we Florencji narodził się renesans. Które Florencja zabytki warto zobaczyć?

Santa Maria del’Fiore

Katedra Santa Maria del’Fiore była budowana na przestrzeni kilkuset lat. Składa się z gotycko-renesansowej bryły zaś wewnątrz skrywa największe skarby kultury włoskiej. W katedrze można spędzić wiele godzin podziwiając freski, obrazy i rzeźby będące jej częścią. Do tych najbardziej znanych należy fresk przedstawiający Dantego i Trzy Królestwa, fresk “Sąd Ostateczny” Vasariego oraz fresk “Pomnik Konny sir Johna Hawkwooda”. Wszyscy miłośnicy architektury i sztuki sakralnej będą oczarowani obecnością w tym miejscu.

Santa Maria Novella

Kościół Santa Maria Novella to kolejny piękny zabytek, jakim może poszczycić się Florencja. Pochodzi z XV wieku i został wybudowany w gotycko-renesansowym stylu. Wieża i zakrystia kościoła pochodzą z XIV wieku. Również ten obiekt zalicza się do największych zabytków sztuki sakralnej jakie znajdziemy w tym mieście.

Piazza della Signoria

Plac ten jest ścisłym centrum stolicy Toskanii i pojawia się tutaj chyba każdy turysta. Przede wszystkim dlatego, że stanowi on znakomity punkt orientacyjny i niejako bazę wypadową do innych atrakcji. Przy Piazza della Signoria bowiem ulokowanych jest wiele słynnych zabytków Florencji oraz liczne ślady jej dawnej kultury i historii. Miejsce to jest bardzo atrakcyjne dla wszystkich miłośników włoskiego dolce vita gdyż znajdziemy tutaj kawiarnie, bary i restauracje. Oprócz nich warto wspomnieć także o pięknej fontannie Neptuna, rzeźbach Perseusza czy Herkulesa i Centaura. Każde zdjęcie wykonane na Piazza della Signoria będzie udane ponieważ plac prezentuje się wyjątkowo urokliwie i atrakcyjnie.