5 najładniejszych hiszpańskich wysp.

Hiszpania to modny kierunek wakacyjnych podróży. Nie tylko ze względu na najbardziej kolorową stolicę świata, jaką jest Barcelona, ale przede wszystkim ze względu na wyspy, które są prawdziwym magnesem, przyciągającym przez cały rok rzesze turystów. Ciepły klimat, bujna roślinność i łagodny klimat to jest to, co urlopowicze kochają najbardziej.

Perła Balearów-Majorka.

Miejsca pełne słońca i dobrej zabawy to hiszpańskie wyspy, Majorka jest wśród nich najchętniej wybieraną. Pełna dyskotek, kawiarni, restauracji i barów, a przede wszystkim pięknych i piaszczystych plaż, od kwietnia do listopada tętni pełnią życia. Stolica wyspy-Palma de Mallorca, oferuje turystom ciekawe zabytki. Są to między innymi: pałac Almudaina, katedra, której wnętrza projektował sam Antonio Gaudii oraz liczne budynki i punkty widokowe, które robią ogromne wrażenie.

Fuerteventura-wyspa wodnych sportów.

To miejsce dla miłośników surfowania. Na plaży Sotavento gromadzą się fani kitesurfingu. Odpowiedni klimat, położenie i wiatr sprzyjają tym wodnym sportom. Fuerteventura to bardzo słoneczna wyspa (ponad 330 dni w roku oświetlonych słońcem), z piaskiem regularnie niesionym przez wiatry znad Sahary oraz bajecznymi widokami.

Teneryfa.

Zwana inaczej wyspą „wiecznej wiosny” jest jednocześnie największą, w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Park narodowy Teide, wpisany na listę UNESCO to liczne szlaki prowadzące na najwyższą wulkaniczną górę Hiszpanii- Pico del Teide. Wyspa to ogromne klify Los Gigantes, plaże pokryte czarnym, wulkanicznym piaskiem, urokliwe porty, skąd można podziwiać delfiny i wieloryby oraz zabytkowa stolica – Santa Cruz.

Gran Canaria.

Ta wyspa to niemal 60 kilometrów różnorodnych plaż. Usytuowana jest pomiędzy Teneryfą i Fuerteventurą. Charakterystyczną cechą tego miejsca jest mała pustynia w Maspalomas, pokryta piaszczystymi wydmami oraz wiecznie zielony wąwóz – Guayadeque. Najbardziej urokliwym miasteczkiem jest Puerto de Mogan, którego starówka tonie w kwiatach. Piękne bielone domki, port to wyjątkowe miejsce.

Lanzarote.

Wyspa wulkanicznych pejzaży i miłośników wodnych sportów. Świetne warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Najładniejsza plaża Lanzarote to biała, w Playa blanca. Są też czarne, pokryta wulkanicznym pyłem, w okolicach jeziorka Charco de los Clicos.

Hiszpańskie wyspy to raj dla urlopowiczów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Turkusowe zatoczki, nieziemskie plaże sprzyjają relaksacji, a wyjątkowa kultura, zabytki i cudowna roślinność sprawiają, że warto wpisać ten kierunek na listę wakacyjnych wypraw.