Każdy, kto prowadzi swoją stronę internetową i wkłada w nią dużo serca i zaangażowania chciałby, aby miała ona wielu czytelników. Jeśli jednak strona nie jest widoczna po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz związanych z jej tematyką istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś na nią wejdzie. W takim przypadku z pomocą może przyjść nam pozycjonowanie i optymalizacja strony WWW.
Na wysoką pozycję naszej strony w wyszukiwarkach wpływ ma między innymi wymiana linków.

 

Jest to stosunkowo prosty sposób pozyskiwania linków polecających naszą witrynę. Systemy zarządzające wymianą linków pilnują, aby odnośniki do naszej strony umieszczane były na stronach o podobnej do naszej tematyce. To ważne, zwłaszcza z perspektywy tego, jak „widzi” naszą stronę wyszukiwarka-czyli im więcej linków polecających naszą witrynę u innych, tym większa wartość i wyższa pozycja naszej strony.
Jeśli chcemy zwiększyć ruch na naszej stronie wymiana linków to przydatne rozwiązanie, które pomoże nam osiągnąć cel. Możemy jako właściciele strony internetowej korzystać z wymiany linków z wieloma innymi stronami jednocześnie.