Pruszków, to podwarszawskie miasto, znacznie spokojniejsze od stolicy. Mimo tego, że jest dość niewielkie warto je odwiedzić. W Pruszkowie znajduje się wiele atrakcyjnych parków miejskich, oraz ciekawych miejsc związanych z kulturą. Jednym z nich jest Muzeum Figur Stalowych. Usytuowane jest na terenie złomowiska.

 

To fascynujące jak wiele dzieł sztuki może powstać z metalowych odpadów. Figury często powstają z części samochodowych, zatem fani motoryzacji odnajdą się w tym miejscu. Ponadto na terenie można obejrzeć prawdziwy, sprawny czołg. Fani historii mogą odwiedzić również znajdujące się na terenie Pruszkowa Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Znajduje się ono przy Parku Potulickich, po którym warto przejść się na spacer. W tym parku, przy dużym stawie można także bezpłatnie wypożyczyć kajak i popływać po stawie, obejrzeć park z nieco innej perspektywy.

 

W Pruszkowie znajduje się sporo lokalów gastronomicznych, w których można zjeść smaczne jedzenie. Po zwiedzaniu miasta można również udać się na zakupy. W Pruszkowie została niedawno otworzona nowa galeria handlowa, Nowa Stacja, usytuowana blisko dworca PKP, także dojazd jest wręcz idealny.