Polskie morze ma zagorzałych sympatyków, wręcz fanatyków, ale polskie morze również odstrasza każdego roku inne rzesze turystów – tych, których na takie wakacje nie stać. Albo nie chce być stać, ponieważ rozeznani w świecie, dobrze wiedzą, co mogą mieć za równowartość kwot wydawanych nad Bałtykiem.

 

A więc co, za ile i dokąd w takiej sytuacji, by mieć dobrze jak w Polsce, ale w podobnych kwotach się udać? Tam, gdzie na wakacje jadą podobni nam. Sympatyków polskiego morza, jego uroków i mankamentów, może zadowolić Bułgaria i jej Złote Piaski. Także Albania ze swoim rosnącym w siłę, rozwijającym się wybrzeżem, Czarnogóra również jest świetnym wyborem dla tych, którzy wciąż nie wiedzą, gdzie? Na wakacje można polecić także Macedonię, ale tutaj miejscem odpoczynku jest słynne Jezioro Ohrydzkie, równie piękne jak niejedno morze.

 

A te smaki kulinarne! Co jeszcze? Prawdopodobnie Rumunia, miejscowość Konstanca, będzie w stanie zadowolić tych, którzy szukają wrażeń nadmorskich podobnych do ojczystych, a którzy wiedzą, że gdzieś na świecie jest podobnie do Dębek, ale nie wiedzą gdzie, na wakacje to będzie strzał w dziesiątkę!