Nie raz, nie dwa zdarzyło nam się podczas popołudniowego spaceru z naszym pupilem dostrzec na słupie ogłoszeniowym krzykliwy plakat z ogromnym napisem „Szukam Puszka!”. Zmartwieni losem zwierzaka zazwyczaj podchodziliśmy bliżej, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej. Niestety oprócz widocznej rozpaczy właściciela nie było tam w zasadzie żadnych wskazówek, które mogłyby pomóc nam go odnaleźć. Co w takim razie umieścić pisząc ogłoszenie o zaginięciu psa lub kota?

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest wskazanie dnia i miejsca, w którym nasz czworonóg zniknął. Potencjalny znalazca wykaże się wzmożoną czujnością, przechadzając się po parku, w którym straciliśmy kontakt ze zwierzakiem.

Następnym krokiem jest podanie rasy psa, a także opisanie wyglądu, w tym znaków szczególnych. Ma to ogromne znaczenie niezależnie od faktu czy nasz pupil jest wystawowym owczarkiem niemieckim, czy też zwykłym kundelkiem. Obdarte uszko albo krawacik może przykuć uwagę poszukujących.

Gdy pies posiada obrożę ze wskazanym adresem, sprawa wygląda nieco prościej. Oprócz wskazanych wyżej, w ogłoszeniu zamieszczamy imię pieska, a także dane (np. numer telefonu), które umożliwią znalazcy skontaktowanie się z nami.

Warto również dodać do ogłoszenia wyraźne zdjęcia psa. Ludzie będą mieli wtedy większą pewność, że zwierzak, którego znaleźli, należy do ciebie. Tak sporządzone ogłoszenie o zaginięciu psa zwiększy twoje szanse na bezpieczny powrót podopiecznego do domu.