Jest piękną miejscowością, która przyciąga turystów cennymi zabytkami i kameralnym charakterem. Nowy Wiśnicz to piękna sceneria oraz atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie.

 

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tej części Małopolski? Jednym z cenniejszych skarbów tej miejscowości jest kościół parafialny, wznoszący się w pobliżu rynku. Zachwyca też tajemniczy klasztor karmelitów bosych, który dumnie wznosi się nad tą miejscowością. Jego potężne fortyfikacje są doskonale widoczne już z daleka.

 

Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszy się też drewniany dworek, w którego wnętrzu są dziś prezentowane cenne pamiątki po tak ważnym dla Małopolski artyście, jak Jan Matejko. W dworku, w którym Mistrz tak często gościł, prezentują się one wspaniale. Dumą Nowego Wiśnicza oraz obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki po jego terenie jest jednak inny obiekt. To zamek, znany jako dawna siedziba Kmitów i Lubomirskich. Otoczony potężnymi fortyfikacjami bastionowymi oraz pięknymi wnętrzami, jest obiektem, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.