Miesiąc miodowy wcale nie musi być ogromnym wydatkiem. Na terenie Europy znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na tanią podróż poślubną. Każda para zasługuje na chwilę relaksu po długich przygotowaniach do ślubu i wesela.

 

Odwiedzenie zabytkowych miast Europy to doskonała propozycja dla osób z małym budżetem na wyjazd. Chorwacja od lat przyciąga Polaków ciepłym klimatem, historycznymi budowlami oraz atrakcyjnymi cenami. Na szczególną uwagę zasługuje miasto Dubrownik. Nazwa tej miejscowości wywodzi się od lasu dębowego, który porastał kiedyś okoliczne wzgórze (Wzgórze Srd). Wzniesienie ma wysokość 412 m n.p.m. Obecnie turyści wspinają się na nie, żeby mieć najlepszy widok na rozległą panoramę miasta. Do największych atrakcji miasta zaliczają się jego fortyfikacje.

 

Zbudowana w 1460 roku Brama Pile jest najstarszym fragmentem murów obronnych otaczających miasto. Dubrownik wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wpis ten zawdzięcza zachowanemu średniowiecznemu układowi urbanistycznemu miasta. Po intensywnym zwiedzaniu licznych zabytków można wykupić rejs po wyspach Elafickich. Za najpiękniejszą, z całego archipelagu, uważana jest wyspa Lopud. Można tam się zrelaksować w cieniu dziewiętnastowiecznego ogrodu botanicznego.