Wiele osób marzy o tym, żeby latać, a jeszcze inni chcieliby spacerować w obłokach i móc podziwiać Ziemię z góry. Okazuje się, że jest to coraz bardziej możliwe. Nie tak daleko naszej granicy, bo w Czechach, w miejscowości Dolni Morava powstała wielka wieża widokowa, z której można obserwować pobliskie wsie i miasteczka, zarówno czeskie, jak i polskie.

 

Gdy widoczność jest odpowiednia, spokojnie można dostrzec nawet Karkonosze.

Śnieżka w Obłokach, bo tak się nazywa ten obiekt, wznosi się 1116 m nad poziomem morza, a jej wysokość wynosi 55 m. Na jej szczycie została umieszczona kropla, czyli gęsta siatka rozciągnięta na wysokości 50 m. Stojąc na niej, można zobaczyć, co znajduje się pod nogami. Turyści, którzy należą do odważnych, mogą zjechać z wieży ponad stumetrową zjeżdżalnią pokonując kilka pochyłych zakrętów.
Ciekawostką jest, że do budowy wieży widokowej użyto ponad 380 ton stali, a jej konstrukcja jest w stanie utrzymać podmuchy wiatru sięgające nawet do 200 km/h. Przy dobrej pogodzie na wieży może jednoczenie przebywać nawet 4000 osób, pon warunkiem, że będą one rozłożone równomiernie.