Często planujemy wakacje już dużo wcześniej, zwłaszcza jeżeli pracujemy. Wiąże się to z koniecznością wzięcia urlopu. Najgorzej kiedy sami nie wiemy gdzie chcielibyśmy pojechać. Brak pomysłu na wakacyjny odpoczynek spędza nam sen z powiek. Czasem nie musimy nigdzie daleko jechać, aby się zrelaksować i wypocząć. Wszystko zależy od tego w jaki sposób lubimy spędzać wolny czas. Czy bardziej relaksuje nas bierny wypoczynek ( leżak i książka), czy wolimy aktywnie spędzić czas ( spacery, wędrówki, wycieczki).

Dobry pomysł na wakacyjny wypad to podstawa.

Pomysłów na spędzenie czasu w wakacje jest wiele. Wystarczy zastanowić się tylko co nas interesuje i w jaki sposób chcielibyśmy spędzić wolny czas. Oto kilka pomysłów:
1. Wyjazd nad jezioro. To jeden z pewniaków wakacyjnych. Warto pomyśleć o tym już wcześniej, aby móc zarezerwować np. fajny domek niedaleko jeziora lub nawet zaraz nad nim. Jeżeli tylko lubimy wodę to będzie strzał w dziesiątkę. Nad jeziorem mamy mnóstwo możliwości na spędzenie wolnego czasu. Pływanie, żegluga, łowienie ryb, narty wodne, rowerki wodne czy łódki. Spacery po łonie natury i odkrywanie uroków przyrody także są bardzo ciekawą odskocznią od życia codziennego ( zwłaszcza w mieście ). Wieczorne ogniska czy grille nad wodą , w blasku księżyca i przy cykaniu świerszczy na długo zapadną w naszej pamięci.
2. Baseny/ termy. Jeżeli uwielbiamy kąpieliska i moczenie się w wodzie. Warto pomyśleć o kilkudniowym nawet weekendowym wyjeździe na termy. Taka opcja na pewno sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają wodne zabawy i atrakcje.
3. Wyjazd w góry. Góry są piękne nie tylko zimą, ale także latem. Jeżeli lubimy aktywnie spędzać czas to mnóstwo szlaków stoi przed nami otworem. Możemy wybierać się na spacery, wycieczki górskie czy rowerowe i cieszyć się spokojem i czystym górskim powietrzem.
4. Wypad pod namiot. Dla lubiących łono przyrody i mniej komfortowe warunki odpoczynku – wypad pod namiot będzie nie lada przygodą. Można skorzystać z pól namiotowych w miejscowościach kurortowych lub wybrać się na własną rękę na biwak.