Kopenhaga jest stolicą i największym miastem w Danii. To miejscowość, w którym nowoczesna architektura łączy się z zabytkowymi zabudowaniami. Choć symbolem Kopenhagi jest popularna figura syrenki, nie brakuje tu wspaniałych, bogatych ekspozycji muzealnych i licznych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Oto 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Kopenhadze!

1. Ogrody Tivoli

Ogrody Tivoli to rozległy park rozrywki, w którym umieszczone zostały atrakcje dla całej rodziny. W tym ogromnym parku znajdują się m.in. karuzele, kolejki górskie, wodne atrakcje oraz place zabaw dla najmłodszych. Wieczorami cały teren rozświetlony jest milionami lampek.

2. Pałac Rosenborg

W miastach takich jak Kopenhaga atrakcje i zabytki znajdują się niemal wszędzie. Jednym z najważniejszych obiektów w mieście jest Pałac Rosenborg. Ogromna rezydencja stanowiła niegdyś siedzibę duńskich królów. Obecnie w środku znajduje się muzeum, które poświęcone zostało dynastii Oldenburgów, które sprawowało władzę w Danii od połowy XV wieku.

3. Duńskie Muzeum Narodowe

W Duńskim Muzeum Narodowym znajdują się najbogatsze w kraju zbiory historyczne. W środku podziwiać można m.in. bogatą ekspozycję archeologiczną, kolekcję sztuki Bliskiego Wschodu, wystawę etnograficzną oraz niewielką wystawę poświęconą zabawkom. W muzealnym gmachu znajduje się również restauracja, w której spróbować można tradycyjnych i regionalnych potraw kuchni duńskiej.

4. Ulica Stroget

Stroget to pieszy deptak o charakterze turystycznym. Uliczki otaczają zabytkowe kamienice i stare zabudowania, w których umieszczono sklepiki, restauracje, bary, kluby i małe muzea. Cały deptakt ma długość ponad kilometra, co czyni go najdłuższym handlowym, w pełni pieszym, deptakiem w Europie.

5. Państwowe Muzeum Sztuki

Państwowe Muzeum Sztuki w Kopenhadze posiada ogromną kolekcję różnych dzieł sztuki, która łącznie obejmuje ponad 9 tysięcy rzeźb i obrazów, kilkaset gipsowych figur (z których najstarsze pochodzą z czasów starożytnych), a także setki tysięcy papierowych dzieł sztuki. Znajdują się tu obrazy m.in. Rembrandta, Tycjana i Rubensa.