Spacery po terenie Sopotu mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem. Co warto zobaczyć w trakcie krótkiej wycieczki po tym mieście?

 

Z pewnością jednym z ciekawszych zabytków, jakimi może nas oczarować Sopot, będzie Dwór Hiszpański. To cenny zabytek, obok którego trudno jest przejść obojętnie. Dlaczego? Bo ta budowla przyciąga nietypową architekturą. Dworek ten posiada również interesującą historię, sięgającą czasów, gdy na terenie Sopotu ciszy i spokoju szukali najbogatsi mieszkańcy pobliskiego miasta Gdańska.

 

Dworek ten powstał w wieku XVII, dzięki czemu jest jednym z najstarszych zabytków, jakimi może się pochwalić ten nadmorski kurort. Ta interesująca rezydencja letniskowa do dziś jest jedną z cenniejszych perełek architektury na terenie tego miasta, która przypomina o gdańskich bogaczach, spędzających przed wiekami wakacje nad morzem właśnie tu, w Sopocie. Dziś w murach tej zabytkowej budowli mieści się restauracja, a sam dom jest jedną z turystycznych wizytówek polskiego wybrzeża.