Podróżowanie nie musi być drogie ani czasochłonne. W Polsce jest wiele miejsc, które wciąż czekają na odczarowanie. Wsie, małe i większe miasta, które z pozoru mają niewiele do zaoferowania.

 

Obecne tendencje sprawiają jednak, że rozwija się turystyka lokalna. Jednym z mało znanych miejsc jest Ruda Śląska. To średniej wielkości miasto leży w województwie śląskim. Jest to idealna lokalizacja dla osób, które wolą tanie wycieczki od dalekich wojaży. W tej miejscowości można zwiedzić wiele zabytków. Jednym z nich jest kościół pw. św. Pawła Apostoła. Ta rzymskokatolicka świątynia została zbudowana w na początku dwudziestego wieku. Przed wejściem do budowli można zobaczyć przepiękne rzeźby.

 

Współczesna turystyka ceni miejsca historyczne, których w Rudzie Śląskiej nie brakuje. Kolonia robotnicza Kaufhaus została zbudowana dla pracowników huty. Charakterystyczne czerwone budynki po dziś dzień są symbolem miasta. Tanie wycieczki również mogą być atrakcyjne, oczywiście jeżeli są zgodne z naszymi zainteresowania. Wizyta na Górnym Śląsku z pewnością ucieszy osoby, które lubią odkrywać mało znane miejsca, w których nie ma tłumów innych zwiedzających.