Niemal każdy, kto kiedykolwiek mógł doświadczyć siły gór zdaje sobie sprawę z tego, że każda wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania. Góry, choć niezwykle piękne, mogą być także wyjątkowo niebezpieczne. Dobre przygotowanie – bez względu na to, czy wybieramy łatwą, turystyczną trasę dostępną dla każdego, czy decydujemy się na zdobycie trudniejszego szczytu – zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Wyposażenie turysty w górach

Podstawą jest oczywiście odpowiednie ubranie: dobre, trekkingowe buty (w przypadku trudniejszych tras zaleca się obuwie produkowane specjalnie na wyprawy górskie), zapewniający cyrkulację powietrza strój oraz przeciwdeszczowa i odporna na wiatr, ciepła kurtka to z pewnością niezbędny element każdego turysty. Wyposażenie turysty w górach powinno również zawierać najpotrzebniejszy sprzęt (latarka, kompas, mapa) oraz prowiant.

Polska izba turystyki – kontakt

Polska izba turystyki kontakt zamieszcza na swoich oficjalnych stronach, na których znajdziemy również najpotrzebniejsze informacje, dzięki którym będziemy mogli przygotować się do wyprawy i zminimalizować ryzyko niepowodzenia, jak i przygotować się na różne okoliczności, które mogą nas zastać w trakcie trasy.