Tbilisi to miasto o bogatej historii. Jest pełne miejsc bardzo interesujących dla turystów. Tbilisi oznacza po gruzińsku “ciepło”. I jest to prawda, ponieważ Tbilisi jest bardzo słonecznym i ciepłym miastem, nawet gdy na zewnątrz jest pochmurno i zimno.

Wszystkie zabytki i pomniki Tbilisi znajdują się w dwóch częściach miasta – na alei Rustawelego i na Starym Mieście. Miasto położone jest u podnóża góry Mtatsminda. Historycznym centrum miasta i jego najstarszą częścią jest Stare Miasto. Tutaj zachowały się ruiny średniowiecznych budynków – świątyni Metekhi, pałacu Darijan i starożytnych świątyń Betlemi, Norashen i Jvaris-mama. Zasadniczo wszystkie budynki Starego Miasta są uważane za zabytki kultury lub historii, więc nic dziwnego, że setki turystów z całego świata przyjeżdżają je zobaczyć każdego roku.

W centrum stolicy Gruzji wznosi się Święta Góra zwana Mtatsminda, która nazywana jest Górą Dawida. Góra ta oferuje malowniczy widok na centrum Tbilisi. Na Świętej Górze znajduje się Twierdza Narikala, która jest najstarszym zabytkiem miasta i stoi od jego założenia. Możesz także odwiedzić starożytny kościół Mariacki na Starym Mieście, który został zbudowany w VI wieku.

Warto wybrać się na spacer centralną ulicą miasta – aleją Rustawelego, przy której toczy się niemal całe życie kulturalne i biznesowe stolicy. Przy tej alei znajduje się Muzeum Sztuki Gruzińskiej, Muzeum Narodowe Gruzji i kościół św. Jerzego.

Odwiedź miasto Mccheta, starożytną stolicę Gruzji, która znajduje się w pobliżu Tbilisi. Jak również tamę zbiornika wodnego Cchinwali i świątynię Dżwari.

Jeśli chcesz przyjechać do tego pięknego miasta i spędzić wspaniałe wakacje, nie ma nic prostszego. Wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie lot pod względem czasu i ceny, który Ci odpowiada i zarezerwuj go. Ponadto możesz znaleźć odpowiedni hotel dla siebie.  Poza tym nie zapomnij wynająć samochodu. Parent.ge zapewnia nowe samochody do wynajęcia na lotniskach w Gruzji: Tbilisi, Batumi i Kutaisi.

Lot do stolicy Gruzji nie jest męczący zarówno dla osoby dorosłej, jak i małego dziecka. Bezpośredni lot z Warszawy do Tbilisi trwa 3 godziny i 40 minut.

Bezpośrednie loty z Warszawy do stolicy Gruzji obsługują następujące linie lotnicze: Lufthanza, LOT, Turkish Airlines i inne.  Zaleca się wcześniejszą rezerwację pokoi hotelowych.

Cena biletów lotniczych do Tbilisi zależy bezpośrednio od ofert sezonowych i promocji linii lotniczych. Bilety lotnicze różnią się ceną w zależności od daty zakupu, ponieważ kupując bilet lotniczy z wyprzedzeniem, znacznie oszczędzasz swój budżet.

Tbilisi to nie tylko piękne miasto z wieloma zabytkami i historycznymi pomnikami, ale także centrum grupy balneologicznych kurortów Tbilisi. W tym mieście można wspaniale wypocząć i poprawić swoje zdrowie. Ponadto Tbilisi słynie z gościnności swoich mieszkańców i zamiłowania do biesiad. Dlatego warto odwiedzić to miasto!