Finlandia słynie z wielu niezwykłych miejsc – to w końcu tutaj znajdziemy wioskę Świętego Mikołaja, jak i również niezwykłe parki narodowe na całym świecie znane ze swego niezwykłego, malowniczego klimatu.

Finlandia Park Narodowy Oulanka

Finlandia Park Narodowy Oulanka to z pewnością jedno z najpopularniejszych miejsc w całym kraju, którego nie powinien ominąć żaden podróżnik zakochany w przyrodzie. Oulanka zajmuje ogromny teren, gdzie możemy podziwiać gęste, iglaste lasy, pooddychać świeżym, północnym powietrzem i wykąpać w lodowatym potoku. Innym, równie wspaniałym parkiem jest Park Narodowy Urho Kekkonen, który jest przeciwieństwem Parku Oulanka. Możemy zaobserwować tu chłodny, lapoński krajobraz, pełen niewielkich wzgórz i jeziorek.

parki narodowe na świecie mapa

Jeśli chodzi o parki narodowe na świecie mapa, która będzie wystarczająco dokładna do zobrazowania wzniesień, jezior i rzek, powinna znaleźć się w asortymencie każdego podróżnika. Z pewnością Finlandia jest państwem, która wzbudzi szczególny podziw u osób, które zakochane są w zimnych, północnych krajobrazach, jak i miłośników przyrody, dzikich terenów i lasów, które zajmują większą część całego państwa.