Nie każdy lubi spędzać urlop na zatłoczonej plaży lub w górach, gdzie jest tyle ludzi, ze nie można nacieszyć się pięknymi widokami. Alternatywą dla morza i gór jest nasza polska piękna wieś. Zapotrzebowanie turystów na taki rodzaj urlopu sprawiło, że gospodarstwa agroturystyczne powstają jak grzyby po deszczu.

 

Właściciele robią wszystko aby zadowolić swoich gości, bo wiedzą, że takie osoby wrócą do nich ponownie. A co można robić będąc na urlopie na wsi? Wszystko zależy od regionu w którym spędzimy wolny czas i od pory roku. Możemy łowić ryby, kąpać się w jeziorze, wybrać się na przejażdżkę rowerową lub konną, przechadzki z kijkami nordic walking, spływ kajakowy, zbierać grzyby w lesie, uprawiać jogging, brać udział w warsztatach kulinarnych, wyroby masła, mydła, świeczek itp.

 

Urlop w gospodarstwie agroturystycznym jest idealny dla rodzin z dziećmi, które mogą poznawać prawdziwą przyrodę i zachwycać się nią do woli. Wakacje na wsi to również ulga dla portfela, nie kosztują tak dużo jak urlop nad morzem lub w górach.