Cieszyn jest popularną destynacją wśród ludzi z całego Śląska. Istotą tego miejsca jest bliskość granicy z Czechami – wystarczy przejść przez most, by znaleźć się w całkiem innym kraju. Polska część Cieszyna zachwyca architekturą – znajdziemy tutaj wąskie, klimatyczne uliczki, pełne urokliwych kamieniczek, sklepików i doskonałych restauracji. Perłą tej części miasta jest oczywiście rynek, nad którym wznosi się wspaniały ratusz z ogromną wieżą zegarową.

termy Czechy blisko Cieszyna

Odmienny klimat oferuje czeska część Cieszyna – to miejsce, w którym przede wszystkim warto zakosztować miejscowych specjałów. Po całodniowym zwiedzaniu możemy pojechać w niedalekie termy. Jeśli chodzi o termy Czechy blisko Cieszyna nie ma ich zbyt wiele, jednak te, które są umiejscowione w pobliżu, cieszą się niemałą popularnością.

Termy Szaflary nowe baseny

Termy Szaflary nowe baseny oferują po niewygórowanych cenach. Dla tych, którzy chcą zaznać również słowackiej gościnności, całorocznie otwarte są termy Oravice, z których rozpościera się widok na słowacką część Tatr Zachodnich. Oba te miejsca z pewnością doskonale sprawdzą się jako odpoczynek po dniu w Cieszynie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://e-pamir.pl/