Zakopane to miasto, które nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski. To właśnie tutaj nadciągają turyści z całego kraju, a sama zima w górach dostarcza niesamowitych wrażeń i atrakcji.

Zakopane jakie to góry?

Zakopane leży w Tatrach, najwyższych górach w Polsce. To góry, które słyną przede wszystkim z niezwykłych widoków. Każda pora roku jest odpowiednia, by odwiedzić to miasto: zimą możemy oddawać się atrakcjom sportowym i wypoczynkowi w pobliskich termach, lato to z kolei czas pieszych wędrówek po malowniczych okolicach. Jesień i zima to czas, w którym możemy podziwiać walory okolicznej przyrody.

Zakopane aktualności turystyczne. Co trzeba zobaczyć?

Będąc w Zakopanem nie możemy odmówić sobie wizyty na Krupówkach. To nie tylko największa ulica w całym mieście, ale przede wszystkim miejsce, o którym słyszał każdy Polak. Oprócz handlowych (i zwykłe zatłoczonych) Krupówek, Zakopane oferuje wiele muzeów i słynny Cmentarz Zasłużonych. Jeśli chodzi o Zakopane aktualności turystyczne pozwolą nam również na znalezienie imprez i wydarzeń sezonowych, dzięki czemu wykorzystamy każdą chwilę w tym malowniczym miejscu.