Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się programy telewizyjne o tematyce kulinarnej. Możemy oglądać zarówno metamorfozy lokali kulinarnych, zmagania adeptów tej sztuki czy rozpatrywać przepisy i styl gotowania znanych kucharzy. Co rusz w czołówce przewijają się znane nam dobrze nazwiska. Wśród nich możemy również znaleźć Ewę prowadząca program “Ewa gotuje“.

W kuchni u Ewy

W każdym z odcinków jesteśmy zapraszani do domu głównej bohaterki, a dokładnie do jej kuchni (lub ogrodu), w której możemy zobaczyć ciekawe rozwiązania czy nowoczesny sprzęt kuchenny. W każdym odcinku prezentowane są potrawy zarówno wykwintne jak i proste, które zachwycają smakiem. A wisienką na torcie jest oczywiście deser. Pysznym potrawom musi oczywiście towarzyszyć piękna oprawa. W trakcie przerwy między przygotowaniem kolejnych dań Ewa prezentuje wyszukaną zastawę i ozdoby stołu. Cała aranżacja jest dopasowana zarówno do potraw, które mają zostać podane jak i trwającej pory roku. Dzięki temu możemy zobaczyć nie tylko jak Ewa przyrządza potrawy, ale również w jakiś sposób podaje posiłki. W trakcie oglądania tego programu można naprawdę zgłodnieć widząc piękne kompozycje na stole oraz smakowite potrawy.

Konkursy i nagrody

W każdym odcinku można także wygrać nagrody rzeczowe w postaci sprzętu kuchennego, który jest prezentowany w trakcie przygotowywania potraw. Ponadto osoby, które podzielą się z Ewa swoimi pomysłami, które z kolei zostaną wykorzystane w programie, mogą liczyć na udział w programie na specjalne zaproszenie prowadzącej oraz komplet jej książek i gadżetów. Spotkanie tego rodzaju odbywa się w każdym odcinku. W trakcie nich uczestnicy programu i Ewa rozmawiają na temat przesłanego przepisu, a także życia codziennego jego autorki, w końcu większość gości to jednak panie.
Program “Ewa gotuje” wyróżnia się na tle innych programów kulinarnych charyzmatyczną i pełną uroku prowadzącą, którą nie tylko prezentuje sposób przygotowania dań i deserów, ale również sposób ich podania.