Co warto jeszcze zobaczyć w Poznaniu? Warto wybrać się do Nowego Zoo, gdzie możemy zwiedzić m. in. słoniarnię motylarnię, sanktuarium niedźwiedzi. Dotrzeć tam możemy autobusem, samochodem lub gratką dla wszystkich miłośników pociągów – ciuchcią, która odjeżdża ze stacji Maltanka (w pobliżu Ronda Śródka).

 

Wizytę w Nowym Zoo możemy zakończyć wyprawą na Termy Maltańskie (nowoczesne baseny). Warto wybrać się również do Muzeum Narodowego, aby obejrzeć jedyny w Polsce obraz “Plaża w Pourville” Claude’a Moneta. Będąc w muzeum, możemy przejść się na Wzgórze Przemysła i zobaczyć Zamek Królewski, (zwany również zamkiem Gargamela). Warto zajrzeć Blubry 6D.

 

Jest to miejsce, gdzie dzięki 3d i efektom specjalnym zobaczymy poznańskie legendy. Ciekawą atrakcją na mapie Poznania jest Wytwórnia Figur (muzeum figur woskowych). Spotkamy tu Harrego Pottera, Jacka Sparrowa, Annę, Elzę i Olafa, Gandalfa i wiele innych postaci ze świata muzyki i kina. A jeżeli mamy ochotę na czekoladę to zapraszam do Muzeum Czekolady w manufakturze Słodkie Czary Mary. Nie tylko poznamy historię czekolady, ale również możemy sami zrobić swoją unikalną tabliczkę czekolady.