W województwie mazowieckim znanych jest wiele miejsc, wartych odwiedzania. Jednym z nich jest Chojnowski Park Krajobrazowy a na jego terenie malownicza wieś – Zalesie Górne.

Patrząc na mapę, Zalesie Górne to głównie tereny zielone oraz stawy i Wisła. Lokalni mieszkańcy nazywają okolicę rajem dla wędkarzy. Oprócz tego, wioska cieszy się mianem rajskiego, polskiego zakątka lub perełką ziemi mazowieckiej. W pobliżu znajduje się Zalesie Górne Ośrodek Wisła z szeroką ofertą rekreacyjno – turystyczną. Nad wodą jest przygotowane miejsce dla miłośników plażowania. Leżąc na piasku, można do woli zażywać kąpieli słonecznych, a dla ochłody łatwo i szybko schować się pod koronami drzew w otaczających plażę lasach. Ośrodek jest wymarzonym miejscem na rodzinny wypoczynek, ponieważ dzieci znajdą tam iście bajkowe atrakcje, jak na przykład Planeta Filmowa. Starsze dzieci mogą wyładować swoją energię w Skateparku.

Dla dorosłych wczasowiczów klasyczne atrakcje.

Rowery wodne, wędkowanie, opalanie, pływanie. W czasie pomiędzy odpoczynkiem a rekreacją warto wybrać się na wycieczkę i obejrzeć bardzo interesujące budownictwo tejże okolicy. W razie, gdyby ta malownicza miejscowość zauroczyła na dobre przybywających gości, łatwo będzie znaleźć piękny dom o niecodziennym klimacie. Takich domów na sprzedaż jest aktualnie sporo do wyboru. Być może warto zawitać do ośrodka nad Wisłą, poczuć klimat, zachłysnąć się spokojem na łonie natury, a później rozważyć kuszące opcje, dające możliwość na pozostanie w rajskiej krainie na stałe.