Jeśli szukasz najlepszego sposobu na karmienie rybek, nie musisz wcale ograniczać się do najpopularniejszych rodzajów pokarmów takich, jak płatki, granulat czy suszone jedzenie. Warto również urozmaicić dietę podwodnych podopiecznych i wprowadzić do jadłospisu również pokarm mrożony. Jakie są jego zalety i czy jest on odpowiedni dla ryb?

Karmienie rybek w akwarium, pokarm mrożony

Mrożony pokarm dla rybek ma wiele zalet zarówno dla ryb, jak i hodowców. Przede wszystkim jest naturalny, a to niezmiernie ważne. Dodatkowo jest łatwy w przechowywaniu, dając możliwość zrobienia większych zapasów. Nie zajmuje ponadto zbyt wiele miejsca.

Jak karmić ryby mrożonym pokarmem?

Podstawową zasadom przy karmieniu ryb mrożonkami jest to, że nie można pod żadnym pozorem wrzucać go bezpośrednio do wody. Należy go uprzednio całkowicie rozmrozić w wodzie, najlepiej tej pochodzącej ze zbiornika. Przed wrzuceniem go do akwarium warto również dodać do niego porcję witamin.

Pamiętajmy, żeby nie podawać rybom zbyt dużej ilości pokarmu. Jego nadmiar będzie rozkładać się w wodzie zanieczyszczając ją.