Morskie głębiny są dla ludzi gigantyczną tajemnicą, kryją w sobie wiele zjawisk nieznanych, które pobudzają ludzką wyobraźnię do snucia opowieści. Podwodny świat ciekawi nas i fascynuje. Niejednokrotnie snujemy marzenia o wielkim błękicie, aby móc eksplorować jego ogrom. Fascynacja nieznanym podwodnym światem pobudza wyobraźnię i rozpala ciekawość. I tak rodzą się historie o podwodnych istotach, które żyją sobie na dnie mórz i oceanów, z dala od ludzkich spojrzeń. Z pewnością do najbardziej elektryzujących należą legendy o syrenach.
Syreny – czy istnieją naprawdę?
Syreny to istoty, które już od wieków fascynowały ludzi. Czy istnieją naprawdę? Do dziś nie ma jednoznacznych dowodów, które wykluczyłyby lub potwierdziły, którąkolwiek z opcji. Jedni chcą bardzo wierzyć i szukają dowodów na potwierdzenie ich istnienia. W ostatnim czasie po emisji kilku filmów i nagrań Morze Grenlandzkie zaczęło być kojarzone z tymi baśniowymi istotami. Kilka lat temu stacja Animal Planet wyemitowała film pokazujący stworzenia w połowie rybę w połowie kobietę, domniemaną syrenę, która zbliżyła się do statku. Na zdjęciach pokazano dłoń przypominającą ludzką z błoniasta struktura po między palcami. Dla lepszego efektu opublikowano także nagrane wcześniej odgłosy, które podobno miały należeć do syren.
Niektórym to wystarczy aby dać wiarę tym historiom, inni mogą uznać to za wymysły reżysera nakierowane na zwiększanie popularności i oglądalności.
Morze Grenlandzkie Syrena
Morze Grenlandzkie jest częścią Oceanu Arktycznego, w swoim najgłębszym miejscu ma głębokość 4848 m, i to prawdopodobnie w tych najciemniejszych jego zakamarkach mają się ukrywać tajemnicze istoty.
Brak jednoznacznych dowodów na ich istnienie powoduje powstawanie wielu domysłów i wątpliwości. Po mimo upływu lat nadal trudno stwierdzić, czy te istoty są prawdziwe a żadne z dostępnych publikacji nie rozwiewają wątpliwości na temat wiarygodności ich istnienia. Dlatego najprawdopodobniej w Polsce to Warszawska Syrenka ze Starego Miasta jeszcze przez jakiś czas pozostanie jedyną istniejącą przedstawicielką swojego gatunku.
Najnowsze komentarze