Większość z nas w pewnym momencie zmaga się z chęcią utratą wagi. Ta walka może być wynikiem wszystkiego – niezdrowego trybu życia, braku regularnych ćwiczeń, złej diety lub po prostu spowolnienia metabolizmu. Twój metabolizm jest czymś, co naprawdę może przetestować twoją cierpliwość, może sprawić, że utrata wagi stanie się bułką z masłem lub utrudni ci pracę, przy niewielkich lub zerowych wynikach. Więc co dokładnie mamy na myśli, kiedy mówimy, że „metabolizm zwalnia wraz z wiekiem”? Jak możemy go zwiększyć, zarządzając tym, co jemy?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jednym z najczęstszych i najłatwiejszych sposobów na przyspieszenie metabolizmu jest włączenie regularnych ćwiczeń do rutyny. Kiedy tracisz tłuszcz i budujesz więcej mięśni, automatycznie poprawiasz swój metabolizm. Wraz ze wzrostem wytrzymałości rośnie również metabolizm. Jednak osoby ze spowolnionym metabolizmem mogą potrzebować dodatkowych wspomagaczy którymi są m.in. zwołana trawienie.
Podczas gdy regularne ćwiczenia i zbilansowana dieta mogą w znacznym stopniu wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu, dodanie kilku składników ziołowych do diety może przynieść ogromną różnicę.

Zioła na trawienie

Cynamon
Przyspiesza metabolizm dzięki lepszemu wykorzystaniu węglowodanów i zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w organizmie. Pij herbatę cynamonową kilka razy dziennie, szczególnie w przypadku posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów.

Ashwagandha
To starożytne zioło ajurwedyczne jest doskonałe do zwiększania wytrzymałości, metabolizmu i zwalczania bezsenności. Ashwagandha pomaga w równoważeniu hormonów, a nawet może leczyć problemy z tarczycą, pomagając schudnąć.

Kurkuma
Kurkumina obecna w kurkumie pomaga skutecznie spalać tłuszcz i przyspieszyć metabolizm.