Jak to jest z porównaniem materiału?

Warto się nad tym zastanowić, być może dlatego że Sam materiał robi ogromną różnicę w Naszym wyposażeniu, więc przyjrzyjmy się danemu porównaniu.
Jeansy, jak każdy wie to tkanina bawełniana, tkana w splocie skośnym. Najczęściej materiał ten zabarwiany jest na niebiesko przy użyciu barwnika indygo, który współcześnie tworzymy go tylko i wyłącznie syntetycznie. Więc śmiało bez obaw możemy pomyśleć jak taki materiał działa na zalanie wodą.

Natomiast damskie spodnie żeglarskie mają warstwę 100% poliamidu pokrycia poliuretanem, co Nam to daje?
Są Wodoodporne, wiatroszczelne i oddychające (15 000 g/24 godz.). Wykonane z dwuwarstwowego materiału z klejonymi szwami. Wyposażone w elastyczny pas, regulowane szelki, profilowane i regulowane nogawki oraz wysoki krój. Zwykle tak profesjonalny sprzęt posiada szybkoschnącą podszewkę jak i również kieszenie, pozwala Nam to na uniemożliwienie zamoczenia niezbędnych rzeczy które możemy przechowywać w Naszych schowkach kieszeniowych.

Porównanie uzyskaliśmy, już wiemy że bardziej warto jest zaoszczędzić na specjalne spodnie, niż biegać w zwykłych jeansach. A ile zwykle kosztuje takie wyposażenie żeglarskie? Ceny są bardzo różne, wahają się od nawet 60 złotych, niby pocieszające, lecz Ich cena potrafi zaskoczyć górną granica która mniej więcej 700 złotych. Tu się pojawia “pytanie czy warto?” Patrząc statystycznie pod względem nie tylko bezpieczeństwa ale i komfortu to nikt nie powinien mieć wątpliwości nad wyborem,