Rzym to idealny wybór na city break. Do stolicy Włoch łatwo się dostać tanimi liniami lotniczymi. Jeśli chcemy ze spokojem zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne, to powinniśmy sobie zarezerwować minimum trzy dni.

 

Miasto najlepiej zwiedzić pieszo. Najważniejsze zabytki są zlokalizowane blisko siebie, dlatego korzystanie z transportu publicznego nie jest konieczne. Spacer po Wiecznym Mieście należy zacząć od jego symbolu jakim jest budynek Koloseum. Podczas trwania igrzysk obiekt ten stanowił arenę, na której rozgrywały się walki gladiatorów. W amfiteatrze wystawiano także sztuki o nazwie naumachie. Tematem przewodnim tych przedstawień były walki na morzu. Drugim miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Forum Romanum.

 

Uważa się je za kolebkę kultury śródziemnomorskiej. Warto wiedzieć, że ruiny Forum Romanum są nocą oświetlone. Może warto zaplanować sobie spacer w tak magicznej atmosferze? Odwiedzając Rzym nie można pominąć przepięknej, barokowej atrakcji jaką jest Fontanna di Trevi. Z fontanną wiąże się niezwykła historia. W mieście pełno jest kawiarenek, gdzie można wypić tradycyjne espresso. Caffe Greco jest jednak miejscem szczególnym. To właśnie tutaj spotykali się wielcy pisarze Europy. W środku znajdziemy portret naszego noblisty, Czesława Miłosza.