Pakistan to państwo stosunkowo młode bo liczy sobie zaledwie siedemdziesiąt lat. To właśnie 70 lat temu nastąpiło odłączenie Pakistanu od Indii. Kraj ten zamieszkuje około 200 mln ludzi. Dominującą tutaj religią jest Islam. Pakistan graniczy z Indiami, Iranem, Afganistanem i z Chinami.

 

Kraj ten wielu osobom może kojarzyć się z biedą oraz z wysoką przestępczością i zagrożeniem dla życia. Faktycznie jest to kraj słabo rozwinięty, jednak produkuje się tu bawełnę, trzcinę cukrową, pszenicę, hoduje owce i wielbłądy. W Pakistanie szyje się dużo skórzanej odzieży dla motocyklistów, która słynie z dobrej jakości. Nieustannie największym partnerem w handlu są Chiny. Pakistan wyróżnia się szczególną kulturą. Dla tamtejszej ludności ubiór jest bardzo istotny i za niedopuszczalne uważa się odsłanianie ciała.

 

Spożywanie potraw odbywa się bez użycia sztućców i robi się to tylko i wyłącznie prawą ręką siedząc na ziemi. W Pakistanie większość kobiet jest podporządkowana swoim mężom a wiele dzieci ciągle nie posyła się do szkół. Choć jest to kraj biedny to warto podkreślić, że ma wiele walorów turystycznych w tym przede wszystkim piękne góry i z pewnością warto wybrać się tam na urlop. Jest tam wiele atrakcji turystycznym w tym wpisane na światową listę Unesco. Warto zobaczyć chociażby świątynię położoną na środku pustyni, misterne rzeźby z piaskowca i liczne wykopaliska archeologiczne.