To miasto zalicza się do najciekawszych ośrodków turystycznych, jakimi może nas oczarować zachodnia Słowacja. Kto w czasie wycieczki po tym kraju trafi na teren Nitry, ten z pewnością nudzić się nie będzie.

 

Jakie atrakcje czekają tu na gości? Jednym z tych zabytków, których zwiedzenie polecają nam niemal wszystkie przewodniki turystyczne po tej części kraju, jest rezydencja biskupów wraz z katedrą. Obiekty te dumnie górują nad miastem i przypominają o roli, jaką w jego dziejach odegrali biskupi. W Nitrze nie brak też atrakcji dla tych turystów, którzy chcą w czasie wycieczki w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat historii tej części kraju.

 

W miejscowej placówce można ujrzeć wiele cennych eksponatów, dzięki którym Słowacja stanie się dla każdego turysty krajem bliższym i jeszcze ciekawszym. Dla turystów, którzy znajdą tanie noclegi w tym mieście, Nitra może stać się dobrym punktem początkowym niejednej wycieczki po okolicy. W ich trakcie każdy z nas będzie się mógł szybko przekonać, jak ciekawym i pełnym różnorodnych skarbów obszarem jest zachodnia część Słowacji.