Załóżmy, że zawsze mamy z kim wybrać się w podróż – z partnerem, z mężem i dziećmi, z przyjaciółką albo z samym sobą (to przecież czasem najlepszy towarzysz podróży). Załóżmy, że mamy na ten cel przeznaczone środki finansowe, co oznacza, że mamy wolność w kwestii wyboru miejsca i formy pobytu.

 

Załóżmy, że nie wiemy jedynie, dokąd jechać i wciąż zadajemy sobie wciąż pytanie, gdzie na wakacje? Odpowiedź jest tak prosta, jak wyniki badań naukowych, według których najlepiej wypoczywamy tam, gdzie jest słońce, lekki wiatr i piękne widoki. I oczywiście smaczne jedzenie! Kwestia finansowe, jeśli nie jest szczególnie istotna na przykład w przypadku osób niezamożnych, nie gra tu roli. Zatem gdzie jest jak w raju – gdzie, na wakacje krótkie czy długie, pojechać, by odpocząć? Wskazując konkretnie – oczywiście kraje dalekie, azjatyckie czy też karaibskie, ogromnym powodzeniem zaczyna cieszyć się ostatnimi latami również Afryka.

 

Ale jeśli nie mamy ochotę na szczepienia profilaktyczne, klątwę Faraona i tak dalej, warto spojrzeć łaskawszym okiem na kraje europejskie, dokąd chętnie jeżdżą Polacy, czyli gdzie? Na wakacje stricte wybieramy Chorwację i Bułgarię, na miły czas z dala od Polski – zawsze dobre – Włochy, Hiszpanię i Maltę.