Najlepiej prosperujący kraj na świecie ze swoimi ogromnymi rezerwami surowców energetycznych. Posiada najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną przyrodę. Natomiast inteligentny rozwój gospodarczy sprawia, że mieszkańcy tego państwa są niezwykle zamożnym narodem, z najniższą stopą bezrobocia w Europie.

Krajobraz bogaty jest w fiordy oraz około 50tyś. wysp położonych wzdłuż bardzo rozwiniętego wybrzeża. Dużą część powierzchni kraju stanowią góry. Posiada również istotne strategicznie położenie w sąsiedztwie ważnych linii lotniczych i morskich na północnym Atlantyku.
Norwegia, bo o niej mowa, po raz 6 z rzędu stoi na podium jako najlepiej prosperujący kraj na świecie. Jednocześnie będąc, zaraz po Islandii, najsłabiej zaludnionym krajem europejskim. Posiada bogate zasoby naturalne tj. ropa naftowa, energia wodna, ryby, lasy, złoża surowców mineralnych. Tym samym jest silnie uzależniona od wydobycia gazu ziemnego i ropy oraz ich cen na rynkach światowych. Tylko Rosja i Arabia Saudyjska eksportują więcej ropy naftowej niż Norwegia.
Praca w Norwegii jednak wymaga od nas spełnienia określonych wytycznych. Podstawowym jest znajomość języka norweskiego lub angielskiego. Pomocna może się okazać nie jedna agencja pracy Norwegia posiada ich wiele. Warto jednak zainwestować trochę czasu na zdobycie wszystkich potrzebnych informacji, ponieważ Norwegowie to najbardziej uczciwi pracodawcy w całej Europie.