Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje. O każdej porze roku zadają sobie pytanie, gdzie uciec od zimnej pogody. Warto więc rozważyć ciekawe opcje podróżowania w każdym okresie, w tym również w kwietniu.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • gdzie szukać ciekawych ofert podróży w kwietniu
  • gdzie jest ciepło w kwietniu

Polacy coraz chętniej szukają ucieczki od zimnej pogody, od śniegu i pluchy albo wciąż padającego deszczu. Gdzie zatem warto udać się w kwietniu i gdzie jest ciepło?

Gdzie jest cieplo w kwietniu? Gdzie warto wybrać się na indywidualne i rodzinne wakacje w chłodne miesiące?

Pytanie, gdzie jest ciepło w kwietniu zadaje sobie coraz więcej osób. Stajemy się coraz bardziej zamożni jako polskie społeczeństwo, dlatego chętnie wyjeżdżamy już nie tylko na letnie wakacje, ale także w okresie jesieni i zimy chcemy odpocząć od brzydkiej pogody. Warto więc zwrócić nasze oczy w kierunku miejsc do których często nie zdarza nam się podróżować. Wyspy Kanaryjskie, Nowa Zelandia czy takie egzotyczne kierunki jak Kuba mogą być dla nas atrakcyjne. Tam w miesiącach, kiedy u nas jest zimno i brzydko jest po prostu ciepło i przyjemnie. Możemy cieszyć się krystalicznie czystą wodą oceanów, pięknymi plażami, smaczną kuchnią, ciepłem i słońcem. Warto więc poszukać ofert zorganizowanych wycieczek w miejscach, gdzie jest ciepło niemal przez cały rok.

Jeśli chcemy podróżować w innych miesiącach w naszej szerokości geograficznej, warto zwrócić się do biura podróży, które coraz częściej organizują zorganizowane wyjazdy w kierunki, gdzie w styczniu, lutym, marcu, kwietniu jest ciepło. Na takiej zorganizowanej wycieczce nie musimy martwić się kwestiami lotu, wyżywienia czy zakwaterowania. Takie wycieczki w dobie rosnącej inflacji są też stosunkowo niewiele droższe niż np. podróż w Alpy. W takiej cenie możemy wyjechać na Zanzibar czy Wyspy Kanaryjskie. Warto więc rozważyć taką opcję i zwiedzić tzw. drugi koniec świata, odbyć podróż życia i nacieszyć się słońcem i ciepłem.

Jeśli nie jesteśmy pewni gdzie chcemy się udać, dobrym pomysłem może być poczytanie blogów turystycznych specjalizujących się w nietypowych miejscach na wakacje jak np. tripical.pl. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Raj do uprawiania sportów wodnych. Dlaczego wakacje na Wyspach Kanaryjskich w kwietniu to świetny pomysł?

Jeżeli chcemy się wybrać na tanie wakacje w kwietniu w miejsce, gdzie nie brak piaszczystych plaż, można popływać w Oceanie Atlantyckim, a średnia temperatura powietrza jest niczym latem, Wyspy Kanaryjskie będą doskonałym wyborem. Słyną one z licznych kurortów takich jak Arrecife, Costa Teguise, Mozaga, Playa Blanca (na wyspie Lanzarote),  Maspalomas, Playa del Ingles, San Agustin, Meloneras, Puerto Rico, Puerto de Mogan (na Gran Canarii). Każda z tych miejscowości ma swoje unikalne cechy i atrakcje, które przyciągają turystów z całego świata.

Wyspy Kanaryjskie to nie tylko piaszczyste plaże i sporty wodne. To również wiele niesamowitych atrakcji. Na Teneryfie znajdziemy między innymi Pico del Teide – najwyższy szczyt Hiszpanii, na który można wjechać kolejką, Loro Park- park rozrywki z wspaniałymi zwierzętami, takimi jak lwy morskie, delfiny i orki, czy olbrzymie klify Los Gigantes o wysokości 600 m, najlepiej oglądane z łodzi od strony morza.  Na Gran Canarii odwiedzimy Las Palmas, piękne miasto w kolonialnym stylu i rezerwat wydm Maspalomas. Na Lanzarote z kolei możemy zwiedzić jaskinie Cueva de los Verdes i Jameos del Agua.

Jak widać Wyspy Kanaryjskie to doskonałe miejsce nie tylko na leniwy wypoczynek i dla miłośników sportów wodnych. Jest tam wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć zarówno w pojedynkę jak i z rodziną.

Jak organizować wycieczki w kwietniu na własną rękę?

Jeśli jesteśmy prawdziwymi obieżyświatami, a zorganizowane wycieczki są nie dla nas możemy pojechać na wycieczkę na własną rękę. W tym przypadku może to być nieco ryzykowne, jeśli np. nie znamy języków obcych bądź nie mamy dużego doświadczenia w organizowaniu dalekich podróży tylko dla siebie. Warto zwrócić uwagę na biura podróży, które organizują wycieczki indywidualne nie dla masowego klienta, tylko dla wymagających klientów indywidualnych. W takiej sytuacji może być to dla nas dobre rozwiązanie. Dzięki temu spędzimy miło czas w indywidualnym tempie, odwiedzając naprawdę ciekawe miejsca. Dodatkowo możemy nie tylko nacieszyć się słońcem, ale też zobaczyć coś wspaniałego.