Planując wypoczynek, dobrze jest zadbać o przynajmniej jedną atrakcję, która sprawi, że wyjazd na zawsze utkwi Ci w pamięci. Może będzie to nurkowanie? Leżenie na plaży, czy spacer po okolicy, nie dostarczą Ci prawdopodobnie tylu wrażeń, ile proponowana przez nas aktywność.

Czy masz już bilety do Egiptu?

Wybierając się w podróż do Egiptu, musisz koniecznie spróbować nurkowania. Czy wiesz, że wody tego państwa są pełne raf koralowych i innych pięknych miejsc stworzonych przez naturę? Nie wybaczysz sobie późnej, jeśli tego nie zobaczysz. Ile kosztuje nurkowanie w Egipcie? Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie miejsca i pakietu. Dwa nurkowania to koszt około 50 euro.

Oto co zawierają pakiety

Wykupując pakiet do nurkowania masz zagwarantowaną ilość zejść pod wodę, w przeciągu czasu trwania pakietu. Do tego organizator zapewnia Ci przewodnika, butlę tlenową i balast. W ofercie może znaleźć się ponadto opcja transportu, a także dodatkowe atrakcje, tj. lunch na łodzi.

Najpopularniejsze miejsca do nurkowania w Egipcie

W momencie, kiedy podejmiesz decyzję, że chcesz spróbować nurkowania, pozostał Ci już jedynie wybór miejsca. W czołówce najlepiej przystosowanych miejsc do nurkowania znajduje się Hurghada. Miasto to dysponuje dobrze zorganizowaną siecią centrów nurkowych. Będzie to dobry wybór przede wszystkim osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z nurkowaniem. Poza rafami koralowymi, istnieje duża szansa na spotkanie z delfinami. Kolejne miejsce – Sharm el Sheikh, zachwyci nawet doświadczonych płetwonurków. Do wyboru jest tutaj 30 miejsc do nurkowania, o różnych poziomach trudności. Zachęcający do przyjazdu jest także sam kurort: pięknie usytuowany i z bogatą ofertą turystyczną. Godnym polecenia miejscem jest również Marsa El Alam, które pomimo słabo rozbudowanej bazy noclegowej, ma do zaoferowania jedne z najpiękniejszych miejsc do nurkowania, które jest pełne unikatowych raf, korytarzy i jaskiń.

Jeśli fascynuje Cię poznawanie świata, nurkowanie jest atrakcją właśnie dla Ciebie! Nurkując odkrywasz podwodne przestworza, które nie każdy zobaczy osobiście. Korzystaj z życia i ciesz się każdą chwilą!