W stolicy Wielkopolski – Poznaniu warto zobaczyć Stary Rynek, na którym stoi piękny, renesansowy ratusz. To na nim, w 1551 roku, zainstalowany został zegar z koziołkami. Koziołki do tej pory, codziennie w samo południe, wychodzą z wieży ratuszowej i trykają się rogami dwanaście razy.

 

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Katedra Poznańska, w której znajdują się m. in. grobowce pierwszych władców Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Będąc w katedrze, warto zajrzeć do Bramy Poznania, która znajduje się praktycznie po sąsiedzku. Jest to Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Za pomocą multimediów przedstawione są wydarzenia kulturalne, edukacyjne, turystyczne oraz dzieje wyspy Ostrów Tumski. Innym obiektem, do którego warto zajrzeć jest Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie poznamy historię tego przysmaku oraz sami dokonamy wypieku Rogala Marcińskiego.

 

Ciekawą propozycją do obejrzenia jest również Stary Browar – centrum handlu i sztuki, które powstało po zrujnowanym XIX-wiecznym browarze. Poza sklepami znanych marek, zobaczymy również dzieła sztuki lub wystawy młodych artystów.