Każdy, kto choć raz był w Bieszczadach na pewno zna Chatkę Puchatka, czyli schronisko położone na Połoninie Wetlińskiej. To miejsce od zawsze przyciąga masę turystów. Jeśli ktoś jeszcze tam się nie wybrał, warto odwiedzić Chatkę Puchatka, ponieważ niedługo przejdzie ono do historii. Chatka Puchatka będzie zastąpiona przez nowy budynek.

 

Obiekt Chatka Puchatka przez długie lata pełnił funkcję strażnicy dla pograniczników, dopiero później został przejęty przez PTTK i przekształcony na schronisko. Chatka Puchatka, pomimo spartańskich warunków, braku bieżącej wody, prądu i toalet stała się obowiązkowym punktem do odwiedzenia dla każdego, kto wędrował po bieszczadzkich połoninach. W tym roku rozpoczyna się budowa nowego schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Obiekt ma być przystosowany do dzisiejszych standardów, choć projekt zakłada wygląd tradycyjnej góralskiej chaty.
To, co dla jednych będzie krokiem w nowoczesność, dla innych oznacza koniec pewnej epoki. Takim wydarzeniem jest na pewno zburzenie Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej.