Gdańsk to nadmorskie miasto, które znajduję się na Szlaku Bursztynowym, dlatego możemy w spotkać na ulicach wiele sklepów z bursztynem. Jest to symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Dodatkowo należy wspomnieć, że to właśnie tutaj powstała Solidarność.

 

A co ciekawego jeszcze możemy zobaczyć w Gdańsku? Oto kilka propozycji:

1. Nawiązując do wspomnianego bursztynu, warto zobaczyć Muzeum Bursztynu, ponieważ między niesamowitymi przedmiotami zrobionymi z tego materiału, znajdziemy również zamkniętą w tym kamieniu faunę i florę.
2. Fontanna Neptuna – najbardziej charakterystyczna wizytówka Gdańska (ten 650 kilogramy posąg robi niesamowite wrażenie).
3. Ratusz Głównego Miasta – znajdziemy tutaj okazałe sale (Salę Czerwoną i Białą), które charakteryzują niebywale bogatymi wnętrzami.
4. Brama Żuraw – to najstarszy i zarazem największy dźwig portowy średniowiecznej Europy. Poznamy tutaj nie tylko historię Żurawia, Gdańska i handlu, ale zobaczymy przepiękny widok na Motławę.
5. Droga Królewska – to ulica Długa i Długi Targ, a swoją nazwę zawdzięcza dzięki uroczystym wjazdom polskich monarchów do miasta.